MLK1005S4N7ST000
DigiKeys varenummer
445-1463-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1463-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
MLK1005S4N7ST000
Beskrivelse
FIXED IND 4.7NH 400MA 280 MOHM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 nH Uskærmet Flerlag Induktor 400 mA 280mOhm maks. 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MLK1005S4N7ST000 Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR)
280mOhm maks.
Mfr
Q @ frek.
7 @ 100MHz
Serie
Frekvens - Selvresonans
6GHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Forældet
Induktansfrekvens - Test
100 MHz
Type
Flerlag
Monteringstype
Overflademontering
Materiale - Kerne
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Induktans
Leverandørs enhedspakning
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±0,3nH
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)