MLK0603L6N2ST000
DigiKeys varenummer
445-6349-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6349-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
MLK0603L6N2ST000
Beskrivelse
FIXED IND 6.2NH 200MA 650 MOHM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.2 nH Uskærmet Flerlag Induktor 200 mA 650mOhm maks. 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
MLK0603L6N2ST000 Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR)
650mOhm maks.
Mfr
Q @ frek.
6 @ 300MHz
Serie
Frekvens - Selvresonans
6GHz
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
100 MHz
Tolerance
±0,3nH
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,013" (0,33mm)