FS1606A-2500-AL
DigiKeys varenummer
445-FS1606A-2500-ALTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
FS1606A-2500-AL
Beskrivelse
TDK MPOL POWER MODULE, 2.50V
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ikke-isoleret PoL-modul, Digital DC-DC-omformere 1 Output 2,5V 6A 2,5V - 16V Indgang
Kategori
Spænding - Output 1
Mfr
Strøm - Output (maks.)
6A
Serie
Effekt (Watt)
15 W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
ITE (kommerciel)
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Type
Ikke-isoleret PoL-modul, Digital
Monteringstype
Overflademontering
Antal output
1
Pakke/hus
17-SMD-modul
Spænding - Input (min.)
2,5V
Størrelse/dimension
0,13" L x 0,13" B x 0,05" H (3,3mm x 3,3mm x 1,4mm)
Spænding - Input (maks.)
16V