FG18C0G2A101JNT06
DigiKeys varenummer
445-173220-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-173220-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FG18C0G2A101JNT06
Beskrivelse
CAP CER 100PF 100V C0G RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FG18C0G2A101JNT06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)