C2012X7R2E472K085AM
DigiKeys varenummer
445-6059-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6059-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-6059-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C2012X7R2E472K085AM
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 250V X7R 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±10% 250V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C2012X7R2E472K085AM Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Åben tilstand
Varestatus
Ikke til nye design
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)