L37S300D15M
DigiKeys varenummer
132-L37S300D15M-ND
Producenter
Producentens varenummer
L37S300D15M
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE/OL 300A
Producentens standard leveringstid
34 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 300A 1 kanaler Hall-effekt, Åben sløjfe Ensrettet Modul
Kategori
Output
Ratiometrisk, Spænding
Mfr
Linearitet
±1%
Serie
Spænding - Forsyning
15V
Emballage
Bakke
Responstid
3µs
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning (maks.)
20mA
Til måling
DC
Driftstemperatur
-40°C – 85°C