UMK316ABJ475KLHT
DigiKeys varenummer
587-3516-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3516-1-ND - Afskåret tape (CT)
587-3516-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
UMK316ABJ475KLHT
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1206
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X5R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
UMK316ABJ475KLHT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)