UMF107B7473MAHT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
På lager: 0
Datablad
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
0.047 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TAIYO YUDEN MLCCs
UMF107B7473MAHT
DigiKeys varenummer
587-UMF107B7473MAHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-UMF107B7473MAHTCT-ND - Afskåret tape (CT)
587-UMF107B7473MAHTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
UMF107B7473MAHT
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UMF107B7473MAHT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)