TMK042CG100DD-W
DigiKeys varenummer
587-5755-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5755-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
TMK042CG100DD-W
Beskrivelse
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 01005
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 pF ±0,5pF 25V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 01005 (0402 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TMK042CG100DD-W Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
01005 (0402 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,016" L x 0,008" B (0,40mm x 0,20mm)
Tolerance
±0,5pF
Tykkelse (maks.)
0,009" (0,22mm)