RAHTX680M1GDE7002 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 4.939
Datablad
Nichicon
Chemi-Con
Chemi-Con
På lager: 740
68 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 35mOhm 2000 timer @ 135°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RAHTX680M1GDE7002
DigiKeys varenummer
587-RAHTX680M1GDE7002TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RAHTX680M1GDE7002
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 35V SMD
Producentens standard leveringstid
36 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RAHTX680M1GDE7002 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 135°C
Producenter
Taiyo Yuden
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Funktioner
Vibrationsdæmpende
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ lav frekvens
140 mA @ 120 Hz
Type
Hybrid
Rippel strøm @ høj frekvens
1.4 A @ 100 kHz
Kapacitans
68 µF
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,315" (8,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
35mOhm
Monteringstype
Overflademontering
Levetid @ temp.
2000 timer @ 135°C