PAS1020LA2R3475
DigiKeys varenummer
587-2017-ND
Producenter
Producentens varenummer
PAS1020LA2R3475
Beskrivelse
CAP 4.7F 20% 2.3V T/H
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 F (EDLC) superkondensatorerr 2.3 V Radial, Dåse 300mOhm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PAS1020LA2R3475 Modeller
Kategori
Terminering
PC-ben
Producenter
Taiyo Yuden
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Radial, Dåse
Emballage
Bulk
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
4.7 F
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Tolerance
±20%
Driftstemperatur
-25°C – 60°C
Spænding - Nominel
2.3 V
Grundlæggende varenummer
ESR (ækvivalent seriemodstand)
300mOhm