MCASU105SCG6R8DFNA01
DigiKeys varenummer
587-MCASU105SCG6R8DFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASU105SCG6R8DFNA01CT-ND - Afskåret tape (CT)
587-MCASU105SCG6R8DFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MCASU105SCG6R8DFNA01
Beskrivelse
CAP CER 6.8PF C0G 50V 0402
Detaljeret beskrivelse
6.8 pF ±0,5pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
MCASU105SCG6R8DFNA01 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±0,5pF
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)