MCASU063SCG2R2CFNA01
DigiKeys varenummer
587-MCASU063SCG2R2CFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASU063SCG2R2CFNA01CT-ND - Afskåret tape (CT)
587-MCASU063SCG2R2CFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MCASU063SCG2R2CFNA01
Beskrivelse
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0201
Detaljeret beskrivelse
2.2 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MCASU063SCG2R2CFNA01 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
±0,25pF
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)