MCASU063SCG100JFNA01
DigiKeys varenummer
587-MCASU063SCG100JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASU063SCG100JFNA01CT-ND - Afskåret tape (CT)
587-MCASU063SCG100JFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MCASU063SCG100JFNA01
Beskrivelse
CAP CER 10 PF 50V C0G 0201
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
MCASU063SCG100JFNA01 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)