MCASL042SCG150JWNA01
DigiKeys varenummer
587-MCASL042SCG150JWNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASL042SCG150JWNA01CT-ND - Afskåret tape (CT)
587-MCASL042SCG150JWNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MCASL042SCG150JWNA01
Beskrivelse
CAP CER 15PF 10V C0G 01005
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 pF ±5% 10V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 01005 (0402 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
01005 (0402 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,016" L x 0,008" B (0,40mm x 0,20mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,009" (0,22mm)