MBASJ105SB5105MFNA01 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
På lager: 67.599
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
På lager: 9.967
Datablad
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
KEMET
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
1 µF ±20% 6,3V Keramiske kondensatorer X5R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MBASJ105SB5105MFNA01
DigiKeys varenummer
587-MBASJ105SB5105MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MBASJ105SB5105MFNA01
Beskrivelse
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
MBASJ105SB5105MFNA01 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)