MAASH105SB7471KFCA01
DigiKeys varenummer
587-MAASH105SB7471KFCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MAASH105SB7471KFCA01CT-ND - Afskåret tape (CT)
587-MAASH105SB7471KFCA01DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MAASH105SB7471KFCA01
Beskrivelse
CAP CER 470PF 100V X7R 0402
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MAASH105SB7471KFCA01 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)