MAASE105SB7473MFNA01 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
På lager: 0
Datablad
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
0.047 µF ±20% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MAASE105SB7473MFNA01
DigiKeys varenummer
587-MAASE105SB7473MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MAASE105SB7473MFNA01
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0402
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
MAASE105SB7473MFNA01 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)