MAASE105SB7104KFCA01 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
På lager: 40.270
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
På lager: 12.383
Datablad
YAGEO
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
0.1 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MAASE105SB7104KFCA01
DigiKeys varenummer
587-MAASE105SB7104KFCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MAASE105SB7104KFCA01
Beskrivelse
MLCC, 0.1 UF, 10 %, X7R, -55 TO
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)