LSCNE2016FET1R0MCB
DigiKeys varenummer
587-LSCNE2016FET1R0MCBTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSCNE2016FET1R0MCBCT-ND - Afskåret tape (CT)
587-LSCNE2016FET1R0MCBDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LSCNE2016FET1R0MCB
Beskrivelse
FIXED IND 1UH 2.3A 70 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µH Afskærmet Flerlag Induktor 2.3 A 70mOhm maks. 0806 (2016 metrisk)
Kategori
Strøm - Mætning (Isat)
2,8A
Mfr
Afskærmning
Afskærmet
Serie
DC-modstand (DCR)
70mOhm maks.
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
1 MHz
Type
Flerlag
Monteringstype
Overflademontering
Materiale - Kerne
Pakke/hus
0806 (2016 metrisk)
Induktans
Leverandørs enhedspakning
0806
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,063" B (2,00mm x 1,60mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)