LSCNB1608HKTR24MD
DigiKeys varenummer
587-LSCNB1608HKTR24MDTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSCNB1608HKTR24MDCT-ND - Afskåret tape (CT)
587-LSCNB1608HKTR24MDDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LSCNB1608HKTR24MD
Beskrivelse
FIXED IND 240NH 3.7A 24 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
240 nH Afskærmet Flerlag Induktor 3.7 A 24mOhm maks. 0603 (1608 metrisk)
Kategori
Strøm - Mætning (Isat)
4,3A
DC-modstand (DCR)
24mOhm maks.
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,031" (0,80mm)