HMJ107BB7104MAHT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Taiyo Yuden
På lager: 0
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
KEMET
Datablad
0.1 µF ±20% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TAIYO YUDEN MLCCs
HMJ107BB7104MAHT
DigiKeys varenummer
HMJ107BB7104MAHT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
HMJ107BB7104MAHT
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
HMJ107BB7104MAHT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,039" (1,00mm)