FBMH1608HM601-T
DigiKeys varenummer
587-1746-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1746-1-ND - Afskåret tape (CT)
587-1746-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FBMH1608HM601-T
Beskrivelse
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
600 Ohms @ 100 MHz 1 Strømlinje Ferritstøjfiltre og -chips 0603 (1608 metrisk) 900mA 170mOhm
EDA/CAD-modeller
FBMH1608HM601-T Modeller
Kategori
Strømklassificering (maks.)
900mA
DC-modstand (DCR) (maks.)
170mOhm
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Højde (maks.)
0,035" (0,90mm)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz