FBMH1608HM151-T
DigiKeys varenummer
587-1740-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1740-1-ND - Afskåret tape (CT)
587-1740-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FBMH1608HM151-T
Beskrivelse
FERRITE BEAD 150 OHM 0603 1LN
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
150 Ohms @ 100 MHz 1 Strømlinje Ferritstøjfiltre og -chips 0603 (1608 metrisk) 2,1A 50mOhm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FBMH1608HM151-T Modeller
Kategori
Strømklassificering (maks.)
2,1A
Producenter
Taiyo Yuden
DC-modstand (DCR) (maks.)
50mOhm
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Filtertype
Strømlinje
Højde (maks.)
0,035" (0,90mm)
Antal linjer
1
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
150 Ohms @ 100 MHz