EMK107B7104KAHT
DigiKeys varenummer
587-6004-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6004-1-ND - Afskåret tape (CT)
587-6004-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EMK107B7104KAHT
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
EMK107B7104KAHT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)