EMK105ABJ474MVHF kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Taiyo Yuden
På lager: 0
0.47 µF ±20% 16V Keramiske kondensatorer X5R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TAIYO YUDEN MLCCs
EMK105ABJ474MVHF
DigiKeys varenummer
EMK105ABJ474MVHF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
EMK105ABJ474MVHF
Beskrivelse
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0402
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EMK105ABJ474MVHF Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,024" (0,60mm)