CB2012T1R0MV
DigiKeys varenummer
587-3676-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3676-1-ND - Afskåret tape (CT)
587-3676-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CB2012T1R0MV
Beskrivelse
FIXED IND 1UH 700MA 195 MOHM SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µH Uskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 700 mA 195mOhm maks. 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CB2012T1R0MV Modeller
Kategori
Afskærmning
Uskærmet
Mfr
DC-modstand (DCR)
195mOhm maks.
Serie
Frekvens - Selvresonans
100MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Varestatus
Ikke til nye design
Induktansfrekvens - Test
7.96 MHz
Type
Tromlekerne, trådviklet
Monteringstype
Overflademontering
Materiale - Kerne
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Induktans
Leverandørs enhedspakning
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,057" (1,45mm)
Strøm - Mætning (Isat)
500mA