URG1608L-331-L-T05
DigiKeys varenummer
408-URG1608L-331-L-T05TR-ND - Tape & Reel (TR)
408-URG1608L-331-L-T05CT-ND - Afskåret tape (CT)
408-URG1608L-331-L-T05DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
URG1608L-331-L-T05
Beskrivelse
RES SMD 330 OHM 0.01% 1/16W 0603
Detaljeret beskrivelse
330 Ohms ±0,01% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
URG1608L-331-L-T05 Modeller
Temperaturkoefficient
±2ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)