URG1608L-101-L-T05
DigiKeys varenummer
408-1763-2-ND - Tape & Reel (TR)
408-1763-1-ND - Afskåret tape (CT)
408-1763-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
URG1608L-101-L-T05
Beskrivelse
RES SMD 100 OHM 0.01% 1/16W 0603
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 Ohms ±0,01% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
URG1608L-101-L-T05 Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±2ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)