RR1220P-2211-D-M
DigiKeys varenummer
RR12P2.21KDTR-ND - Tape & Reel (TR)
RR12P2.21KDCT-ND - Afskåret tape (CT)
RR12P2.21KDDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RR1220P-2211-D-M
Beskrivelse
RES SMD 2.21KOHM 0.5% 1/10W 0805
Detaljeret beskrivelse
2.21 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RR1220P-2211-D-M Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)