RR0510P-2210-D
DigiKeys varenummer
408-RR0510P-2210-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
408-RR0510P-2210-DCT-ND - Afskåret tape (CT)
408-RR0510P-2210-DDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RR0510P-2210-D
Beskrivelse
RES SMD 221 OHM 0.5% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
221 Ohms ±0,5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RR0510P-2210-D Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)