RR0306P-750-D
DigiKeys varenummer
408-RR0306P-750-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
408-RR0306P-750-DCT-ND - Afskåret tape (CT)
408-RR0306P-750-DDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RR0306P-750-D
Beskrivelse
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/20W 0201
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
75 Ohms ±0,5% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RR0306P-750-D Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)