RG2012P-4991-D-T5
DigiKeys varenummer
408-RG2012P-4991-D-T5TR-ND - Tape & Reel (TR)
408-RG2012P-4991-D-T5CT-ND - Afskåret tape (CT)
408-RG2012P-4991-D-T5DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RG2012P-4991-D-T5
Beskrivelse
RES SMD 4.99K OHM 0.5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
4.99 kOhms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RG2012P-4991-D-T5 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)