RG1608V-5110-P-T1
DigiKeys varenummer
RG1608V-5110-P-T1-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RG1608V-5110-P-T1
Beskrivelse
RES SMD 511 OHM 0.02% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
511 Ohms ±0,02% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RG1608V-5110-P-T1 Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)