RG1608P-8661-B-T5
DigiKeys varenummer
408-RG1608P-8661-B-T5TR-ND - Tape & Reel (TR)
408-RG1608P-8661-B-T5CT-ND - Afskåret tape (CT)
408-RG1608P-8661-B-T5DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RG1608P-8661-B-T5
Beskrivelse
RES SMD 8.66KOHM 0.1% 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8.66 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RG1608P-8661-B-T5 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)