RG1005P-2612-B-T5
DigiKeys varenummer
RG10P26.1KBTR-ND - Tape & Reel (TR)
RG10P26.1KBCT-ND - Afskåret tape (CT)
RG10P26.1KBDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RG1005P-2612-B-T5
Beskrivelse
RES SMD 26.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
26.1 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RG1005P-2612-B-T5 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)