VZT470M1ETR-0506S
DigiKeys varenummer
4403-VZT470M1ETR-0506STR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
VZT470M1ETR-0506S
Beskrivelse
CAP ALUM 25V POLAR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
156 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Rippel strøm @ høj frekvens
240 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
360 mOhms
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,209" L x 0,209" B (5,30mm x 5,30mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C