VUA470M1JTR-1010S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Panasonic Industry
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 897
Datablad
Chemi-Con
På lager: 7.474
47 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 125°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
VUA470M1JTR-1010S
DigiKeys varenummer
4403-VUA470M1JTR-1010STR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
VUA470M1JTR-1010S
Beskrivelse
CAP ALUM 63V POLAR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
150 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Rippel strøm @ høj frekvens
210 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-40°C – 125°C