VEJ330M1CTR-0506S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Surge
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Würth Elektronik
På lager: 12.977
Datablad
KEMET
KEMET
33 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
VEJ330M1CTR-0506S
DigiKeys varenummer
4403-VEJ330M1CTR-0506STR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
VEJ330M1CTR-0506S
Beskrivelse
CAP ALUM 16V POLAR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
34 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Rippel strøm @ høj frekvens
47.6 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,209" L x 0,209" B (5,30mm x 5,30mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-55°C – 105°C