VEJ221M1VTR-0810S
DigiKeys varenummer
4403-VEJ221M1VTR-0810STR-ND - Tape & Reel (TR)
4403-VEJ221M1VTR-0810SCT-ND - Afskåret tape (CT)
4403-VEJ221M1VTR-0810SDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
VEJ221M1VTR-0810S
Beskrivelse
CAP ALUM 35V POLAR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
270 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
378 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-55°C – 105°C