RZW471M1CBK-0815S
DigiKeys varenummer
4403-RZW471M1CBK-0815S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RZW471M1CBK-0815S
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 7000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
840 mA @ 100 kHz
Emballage
Bulk
Impedans
87 mOhms
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C