RZW220M1HBK-0511S
DigiKeys varenummer
4403-RZW220M1HBK-0511S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RZW220M1HBK-0511S
Beskrivelse
CAP ALUM 50V POLAR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
75.6 mA @ 120 Hz
Emballage
Pose
Rippel strøm @ høj frekvens
180 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
910 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C