RZW102M1HBK-1625S
DigiKeys varenummer
4403-RZW102M1HBK-1625S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RZW102M1HBK-1625S
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
2.555 A @ 100 kHz
Emballage
Bulk
Impedans
33 mOhms
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C