RXW6R8M1JBK-0511S
DigiKeys varenummer
4403-RXW6R8M1JBK-0511S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RXW6R8M1JBK-0511S
Beskrivelse
CAP ALUM 63V POLAR
Detaljeret beskrivelse
6.8 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 4000 timer @ 105°C
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
39.9 mA @ 120 Hz
Emballage
Pose
Rippel strøm @ høj frekvens
95 mA @ 100 kHz
Impedans
2.5 Ohms
Kapacitans
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
4000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C