RXW681M1JBK-1335S
DigiKeys varenummer
4403-RXW681M1JBK-1335S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RXW681M1JBK-1335S
Beskrivelse
CAP ALUM 63V POLAR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
680 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 7000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.2458 A @ 120 Hz
Emballage
Pose
Rippel strøm @ høj frekvens
2.265 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
47 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C