RXW561M1HBK-1325S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Surge
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 945
Datablad
560 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 7000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RXW561M1HBK-1325S
DigiKeys varenummer
4403-RXW561M1HBK-1325S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RXW561M1HBK-1325S
Beskrivelse
CAP ALUM 50V POLAR
Detaljeret beskrivelse
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.0076 A @ 120 Hz
Emballage
Pose
Rippel strøm @ høj frekvens
1.832 A @ 100 kHz
Impedans
50 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C