RXW391M1JBK-1325S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Surge
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 0
Datablad
390 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 7000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RXW391M1JBK-1325S
DigiKeys varenummer
4403-RXW391M1JBK-1325S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RXW391M1JBK-1325S
Beskrivelse
CAP ALUM 63V POLAR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
946 mA @ 120 Hz
Emballage
Pose
Rippel strøm @ høj frekvens
1.72 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
70 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C