RXQ221M2CBK-1632S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Surge
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 115
Datablad
220 µF 160 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RXQ221M2CBK-1632S
DigiKeys varenummer
4403-RXQ221M2CBK-1632S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RXQ221M2CBK-1632S
Beskrivelse
CAP ALUM 160V POLAR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.02 A @ 120 Hz
Emballage
Pose
Rippel strøm @ høj frekvens
2.295 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,319" (33,50mm)
Spænding - Nominel
160 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C