RXQ220M2WBK-1620S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 1.593
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 226
Datablad
På lager: 651
På lager: 0
TDK
TDK
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Chinsan (Elite)
Nichicon
Nichicon
22 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RXQ220M2WBK-1620S
DigiKeys varenummer
4403-RXQ220M2WBK-1620S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RXQ220M2WBK-1620S
Beskrivelse
CAP ALUM 450V POLAR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
290 mA @ 120 Hz
Emballage
Pose
Rippel strøm @ høj frekvens
725 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-25°C – 105°C