RXK330M1JBK-0611S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Surge
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Surge
På lager: 0
Datablad
Würth Elektronik
Nichicon
Nichicon
33 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RXK330M1JBK-0611S
DigiKeys varenummer
4403-RXK330M1JBK-0611S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RXK330M1JBK-0611S
Beskrivelse
CAP ALUM 63V POLAR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
96 mA @ 120 Hz
Emballage
Pose
Rippel strøm @ høj frekvens
175 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
1.1 Ohms
Kapacitans
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C